poniedziałek, 22 lutego 2016

Włóczykij 2016


Dwa dni po spotkaniu w ramach Rialto w Podróży, przeniesiemy się na drugi koniec Polski w okolice Szczecina, aby wziąć udział w Gryfińskim Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij.
To już dziesiąty Włóczykij, który co roku skupia na swoich scenach rozmaitych podróżników oraz wielu widzów.
Na jego stronie napisano:
11 dni festiwalu, co najmniej 120 prelegentów i ponad 100 wydarzeń. Tak w największym skrócie wyglądać będzie jubileuszowy 10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij, który odbędzie się w Gryfinie w terminie od 25 lutego do 6 marca 2016 r.
Od lat "kręgosłupem" programu festiwalu są spotkania z ludźmi, którzy opowiadają o swoich wyprawach, dziełach oraz przedsięwzięciach realizowanych w różnych częściach świata. Tradycji stanie się zadość i tym razem nie będzie inaczej. Gryfino stanie się miejscem gdzie przecinać się będą szlaki reportażystów, etnologów, alpinistów czy miłośników ekstremalnej turystyki rowerowej. Pośród gości swój udział w imprezie zapowiedzieli m.in. jeden z najbardziej cenionych polskich współczesnych pisarzy Andrzej Stasiuk, a także Przemek Kossakowski, autor popularnych programów "Szósty zmysł" oraz"Inicjacja".
Na festiwalu zagra blisko 10 grup muzycznych m.in.: Fruitcakes, Tabu, GRUFF!, a regionaliści zabiorą widzów m.in. do Barlinka. Jeden dzień festiwalu odbędzie się również po niemieckiej stronie. W programie nie zabraknie także wielu innych wydarzeń, takich jak: degustacje potraw, pokazy filmów świata, warsztaty dla dzieci i młodzieży, ekstremalny rajd na orientację na 50 i 100km oraz Bal Włóczykija.
Organizatorami imprezy są: Gryfiński Dom Kultury, Zakrzywienie Czasoprzestrzeni, Urząd Miasta i Gminy Gryfino"
Nic dodać, nic ująć. Kto jeszcze może, niech rusza do Gryfina. Do zobaczenia.
Po spotkaniu będzie możliwość zakupu naszej książki.

3 komentarze:

  1. Tak bardzo chcieliśmy wpaść na Wasz pokaz, ale obowiązki nas zatrzymały :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Spokojnie :) Będzie jeszcze okazja. W Szczecinie i jego okolicach jeszcze się pojawimy. Pozdrawiamy.

      Usuń

Witaj,
jeśli dodajesz komentarz jako Anonimowy, przedstaw się proszę, lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...