Książka "23 kilometr"

"23 kilometr" to pierwsza w Polsce książka napisana przez maszera, Krzysztofa Nowakowskiego.
Jest opowieścią o podróży przez życie psim zaprzęgiem, o pasji, miłości i rodzinie, która wbrew przeciwnościom losu konsekwentnie dąży do realizacji obranych celów i marzeń. O szukaniu siły w sobie, by podnieść się po niezliczonej ilości upadków i niepowodzeń, i oczywiście o psach - wspaniałych przyjaciołach na wspólnej ścieżce życia. To historia naszego życia z ponad trzydziestką psów zaprzęgowych.

Fragmenty książki:

"Jazda psim zaprzęgiem to jeden z najlepszych sposobów obcowania z dziką przyrodą. Konkurować z nią może jedynie człowiek poruszający się pieszo, czy na nartach. Czuje on śnieg, lód, skałę, swoimi stopami. Jednak mamy nad nim przewagę, my mamy swoje stopy i cztery łapy każdego z psów, mamy swoją parę oczu i tyle par oczu jeszcze, ile w naszym zaprzęgu biegnie psów, tak samo mamy swój nos i wiele nosów psich. Jesteśmy człowiekiem i psami zarazem. Jednością, stadem, w którym każdy jest niezbędny. To bardzo pierwotne uczucie. Kiedy jeden z psów zobaczy renifera, czy ptaka, zobaczy go całe stado, także my. To właśnie stanowi magię psiego zaprzęgu."


"Psy są w tym wszystkim najważniejsze. Nasza pasja może być spełniona jedynie, kiedy pamiętamy o tym, że bez psów nie osiągniemy niczego. Wszak to w końcu psie zaprzęgi. A najlepszy maszer może tutaj osiągnąć tylko to, na co gotowe są jego psy. Wszelkie próby robienia czegoś na siłę mogą się skończyć wyłącznie źle. Ja zdaję sobie sprawę z tej zależności. Kocham moje zwierzaki i nigdy nie pracuję z nimi ponad ich siły. Pies musi mieć w sobie entuzjazm, musi czerpać radość z biegu, spełniać się w nim. A do tego musi być przez czło­wieka szanowany. Inaczej bowiem możemy się znaleźć poza cienką linią określającą człowieczeństwo. Wielu ludzi uwielbia przekraczać tę linię dla spełnienia swych ambicji. Przyzwoitym ludziom nie wolno tego robić."

"Wpatrywaliśmy się oboje w ciemną, nieprzeniknioną dal. Przed nami było Inarijarvi. Pierwszy raz zobaczyliśmy jezioro. Zobaczyliśmy zaledwie tyle ile widać było w świetle reflektorów. Jednak ten drobny wycinek wtedy wystarczył. Zresztą nie to co było widoczne miało znaczenie. Od jeziora wiał wiatr. Dość mocny, jednostajny podmuch idący z mroku. Czuć było w tym wietrze długą drogę jaką przebył. Czułem w nim ogrom przestrzeni jaka rozciągała się w ciemnościach, gdzieś tam daleko, gdzie wzrok nie mógł sięgnąć.
Przestraszyłem się. Poczułem prawdziwy lęk. Taki pierwotny strach głęboko w sercu.

- Jak my damy radę objechać to jezioro - pomyślałem wtedy. Tak naprawdę pierwszy raz od czasu kiedy zaczęliśmy planować tę wyprawę nagle ogarnęły mnie wątpliwości. Było bardzo zimno, dwadzieścia parę stopni poniżej zera. Do tego dość mocno wiało. I to coś, co trudno opisać. Jakaś groza."

Cena "23 kilometra" to 35 zł + 10 zł wysyłka polecona priorytetowa.
Książkę można kupić bezpośrednio u nas. 
Wystarczy wysłać do nas wiadomość na info@syberiada-adventure.com
Następnie otrzymacie od nas dane do wpłaty, a po jej zaksięgowaniu książka zostanie wysłana na podany adres. 
Recenzje czytelników:

"Pasjonująca lektura o życiu, celach, pokonywaniu własnych słabości i trudności rzucanych przez los. O emocjach, życiu ze zwierzakami, oddaniu. O wzlotach, upadkach, traceniu i odzyskiwaniu wiary w siebie, w ludzi, w to co się robi .... O wyprawie, zaprzęgach... Warto wybrać się na spotkanie z autorem :) https://web.facebook.com/events/1093955380644354/" 

Agnieszka

"Piękna, wzruszająca, dosadna. O oddaniu, miłości i poświęceniu. Wyciska łzy i rwie dusze w cichej bezsilności. Historia zmagania się z wszelkimi przeciwnościami losu, by ostatecznie dać nadzieję na lepsze jutro..."

Alina

"Historia prawdziwa, szczera, wzruszająca. Pełna energii, pozytywna, motywująca ale także i smutna. Czyli taka jak życie. Wciągająca od początku do ostatniej kartki.(...) pasjonująca historia niezwykłej rodziny. Tak, na pewno motywuje do działania. A autorowi można pozazdrościć uporu i wiary w to co robi. Świetna robota, polecam każdemu do przeczytania!"

Kazimierz

"Książka jest GENIALNIE napisana - tak jak powinna być pisana książka o podróży i życiu. Zachęcam każdego do przeczytania książki "23 kilometr" - bo naprawdę warto!"

Irek

"Książka mistrzowska! Książka jest świetna i polecam ją każdemu kto czuje psi klimat."

Daria 

"Czytam, czytam i nie mogę się oderwać."

Renata 


Dochody ze sprzedaży książek przeznaczamy na prowadzony przez nas Dom Psiego Seniora i projekt Trylogia Norweska. W ten sposób zapewnimy naszym psim seniorom godną starość, a młodzieży możliwość realizacji wspaniałych zaprzęgowych planów.
Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Witaj,
jeśli dodajesz komentarz jako Anonimowy, przedstaw się proszę, lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...