środa, 24 lutego 2016

Nowy rozdział

Jutro otwieramy w jakimś stopniu nowy rozdział w naszym życiu. Pierwsze spotkanie autorskie z pierwszą własną książką, to nie jest coś, co przeżywa się często. Raczej raz w życiu. Druga książka, jeśli ją napiszemy, będzie już drugą książką.
Ta pierwsza jest w całości nasza. Sam ją napisałem, sami znaleźliśmy ludzi, którzy zrobili korektę i skład. Uczestniczyliśmy także w projektowaniu okładki. Wreszcie umówiliśmy się z drukarnią i zleciliśmy druk. Wszystko to odbyło się bez żadnych pośredników. I udało się. Teraz czekamy już tylko na opinie czytelników. Czekamy oczywiście z niemałym niepokojem. Na szczęście znamy już kilka z nich. Są pozytywne. Nie ma wiele równie wspaniałych rzeczy na świecie ponad satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. Ta jest ogromnie ważna dla nas ludzi.

Jutro pierwsze spotkanie, potem następne i jeszcze kolejne. Sporo ich pojawiło sie w naszym kalendarzu. Umówiliśmy je w różnych miejscach. W bibliotekach, w domach kultury, ale także na festiwalach podróżniczych. czy klubach podróżników, a nawet targach turystycznych. Wszystkie one są równie ważne i na wszystkich z nich damy z siebie wszystko. Niezależnie do ilu osób będziemy mówić.

W przeddzień wyruszenia w Polskę z "23 kilometrem" odczuwamy oczywiście pewien niepokój, tremę. Dzieje się tak pomimo sporego doświadczenia w takich "występach" jakie posiadamy. Przecież od 2010 prowadziliśmy dużo prelekcji. Jednak ten cykl jest inny. Mamy przecież książkę, czyli pozostawimy po sobie trwały ślad, nie tylko ulotne, wypowiedziane słowa. Książka zostanie i będzie musiała się obronić sama. To zupełnie nowe doświadczenie.

2 komentarze:

  1. Wspaniale! Mimo tylu przeciwności, Wy idziecie w obranym kierunku! Już nie mogę się doczekać spotkania w Warszawie!

    OdpowiedzUsuń
  2. Staramy się jak możemy :) W Warszawie będziemy 3 kwietnia, w klubie Południk Zero o godzinie 18. Zapraszamy serdecznie.

    OdpowiedzUsuń

Witaj,
jeśli dodajesz komentarz jako Anonimowy, przedstaw się proszę, lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...