piątek, 6 lipca 2012

CharzykowyWczoraj po południu wybraliśmy się do Charzyków. To letniskowa miejscowość nieopodal Chojnic. Jest tam duże Jezioro Charzykowskie, a wzdłuż niego rozpościera się Park Narodowy Bory Tucholskie.
Jezioro stanowi prawdziwy raj dla żeglarzy. Odbywają się tam organizowane przez Chojnicki Klub Żeglarski obozy dla dzieci. Dzieciaki pływają na łódkach klasy Optimist. Od połowy sierpnia na takim obozie będzie Kacper.


Wybraliśmy się tam wczoraj, aby podpatrzeć jak taki obóz wygląda. To co zobaczyliśmy bardzo nam się spodobało. Dzieci są zakwaterowane w porządnym budynku tuż przy jeziorze, no i dużo żeglują, co najważniejsze.
Kacprowi także się spodobało, a widok wielkiej wody i sprzętu go nie przeraził:) Wręcz przeciwnie! Mimo, że będzie to jego pierwszy kontakt z żaglami jest pewny swego. Zobaczymy!

Żeglarstwo to jedna z tych rzeczy, które nas strasznie pociągają, ale niestety jak dotąd nie byliśmy w stanie znaleźć na nie czasu. Kiedyś i owszem, ale potem pojawiły się inne priorytety i ...
Ważne, że Kacper będzie miał okazję posmakować tego fantastycznego sportu.

Zanim dojechaliśmy do Charzyków, zatrzymaliśmy się na mały spacer po Chojnicach. To 40-sto tysięczne miasto, ma niezwykle piękną starówkę, którą obowiązkowo należy odwiedzić będąc w okolicy.


Na koniec pojechaliśmy wzdłuż jeziora przez Funkę, Bachorze, do Małych Swornychgaci. Tam zakończyła się nasza wycieczka z powodu remontowanego mostu! Niestety do Swornychgaci nie dotarliśmy.

W Bachorzu natomiast stanęliśmy przed bramą Parku Narodowego. Tam też pojawimy się w najbliższej przyszłości.
 

13 komentarzy:

 1. Żeglarstwo to świetna rzecz, w zeszłym roku miałam okazję spróbować i od tamtej pory będę do tego wracać w miarę możliwości. :)
  Świetne miejsca zwiedzacie, aż się chce tam przenieść

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas na razie Kacper, ale mamy nadzieję, że my też niebawem. Pięknie by było.

   Usuń
 2. Piękna okolica... żaglówką niestety nigdy nie miałam okazji pływać ale zwykłą łódką owszem i przyznaję, że jest to coś pięknego :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ piękne zdjęcia Wam wyszły :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Charzykowy, w Charzykowych, do Charzyków itd...

  OdpowiedzUsuń
 5. Dodałam waszego blog'a do listy... W końcu widać , że właściciele HUSKY również są obecni w sieci a nie tylko na okrągło Border Collie i Border Collie :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale piękne miejsca, a zdjęcia są fantastyczne :)
  Pozdrawiam
  Otrzymaliście wyróżnienie PRIX, wasz blog jest super :)
  miłej zabawy :)

  OdpowiedzUsuń

Witaj,
jeśli dodajesz komentarz jako Anonimowy, przedstaw się proszę, lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...