czwartek, 6 grudnia 2012

Lobby mięsne nie daje za wygraną!

fot. facebook

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że w Sejmie zbierane są podpisy pod poselskim projektem zmiany ustawy o ochronie zwierząt. Wystarczy tylko 15 podpisów posłów, aby projekt mógł zostać złożony u Marszałka Sejmu!

Lobby rzeźnickie chce, żeby ustawa o ochronie zwierząt w ogóle nie odnosiła się do uboju zwierząt. Będzie dzięki temu obowiązywać Rozporządzenie Rady, które dopuszcza ten bestialski sposób uboju bez ogłuszania.
Poselski projekt zmiany ustawy ma być procedowany tylko kilka dni - prawdopodobnie już w piątek 14 grudnia Sejm przegłosuje usunięcie z ustawy zapisu o konieczności ogłuszania zwierząt przed ubojem i tym samym ubój rytualny będzie w Polsce legalny.Zadziwiająca jest szybkość z jaką posłowie zabrali się do pracy, gdyby tylko w innych kwestiach naszego życia w Polsce byli równie sprawni, to ten kraj miałby szansę stać się cywilizowanym i nowoczesnym.

Jeszcze raz wzywamy do działania wszystkich ludzi o dobrych sercach!

Na stronie wydarzenia STOP LEGALIZACJI UBOJU RYTUALNEGO W POLSCE!
znajdziecie link do petycji do Premiera Donalda Tuska oraz najświeższe informacje dotyczące tej bulwersującej sprawy - w najbliższym czasie odbędzie się przed Sejmem wielka manifestacja.
Zajrzyjcie też koniecznie na PROSIMY O KLAUZULĘ SUMIENIA - RZĄD CHCE ZALE
i wyślijcie  zamieszczony na wydarzeniu tekst do Prezydium Klubu PO oraz Przewodniczącego Klubu PO - Rafała Grupińskiego, aby wyrazić swój sprzeciw wobec uboju rytualnego.
NIE MOŻEMY DOPUŚCIĆ, ABY ZŁO ZWYCIĘŻYŁO
Obyczaje religijne nie mogą być przyczyną cierpienia zarówno ludzi jak i zwierząt!

2 komentarze:

 1. :( Jak tak można?!
  poza tym która religia, każe znęcać się nad zwierzętam?!
  Bo ja myślę, że żadna... chyba że sekta...
  Ja myślę, że to sadyzm! A twierdzenie, że to ma być jakiś rytuał, to tylko przykrywka dla wstrętnych sadystów :(
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie! To potwory czerpiące przyjemność z zadawania bólu i cierpienia zwierzętom, i prawdopodobnie ich zdecydowana większość ma również skłonności do znęcania się nad ludźmi.

  Pozdrawiamy.

  OdpowiedzUsuń

Witaj,
jeśli dodajesz komentarz jako Anonimowy, przedstaw się proszę, lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...