wtorek, 17 czerwca 2014

Jak zły sen

Ostatnie dni kręcą się wokół sprawy koni, a raczej ich właścicielki. Sytuacja zmusiła nas do wezwania powiatowego inspektora weterynarii z Tucholi. Musieliśmy zgłosić wszystkie nieprawidłowości.
Nie mieliśmy pojęcia, że gospodarstwo musi spełniać aż tyle różnych warunków. Właścicielkę stada czekają spore wydatki jeśli chce nadal hodować konie.

Wydatki to jedno. Poważniejsze jest skierowanie przez inspektorat sprawy do prokuratury i powiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Ciekawe jak to się skończy.

Nas niewątpliwie czeka proces i oskarżenia o zaniedbanie stada. Wszyscy przed nami siedzieli cicho i niczego nie zgłaszali, wiec ten zaszczyt musiał spłynąć na nas. A że przy takich okazjach wiele rzeczy zaczyna byc istotnych i wiele spraw wychodzi na jaw, to może wreszcie ktoś przyjrzy się tej ściemnionej ekowiosce w Borach Tucholskich. Takie miejsce powinno uczyć szacunku dla natury, dla zwierząt. Tymczasem jest tam zupełnie odwrotnie. Prowadzący ją ludzie to zaprzeczenie miłośników zwierząt. Konie i ich pies są tego najlepszym dowodem.
Wczoraj konie poszły do ekowioski. Jedna klacz z lekką kolką i strasznie zabiedzona, jeden źrebak w trakcie leczenia kontuzji, wciąż kulejący. Ale w czym problem? To raptem 6 km przez las. Nic im nie będzie.  Nas nikt nie słucha, że te konie potrzebują jeszcze leczenia. To tylko koń, nieprawdaż?

100 kg facet na grzbiecie 19 letniej niedożywionej klaczy, która pod siodłem chodziła rok temu, to też nic.
Ekowioska na całego. To wszystko jest jak zły sen, z którego chcemy jak najszybciej się obudzić. W naszym kraju każde badziewie można sobie dowolnie nazwać, byle przyciągało klientów. Byle można bylo wycisnąć z tego pieniądze. Nikt tego nie sprawdza. Dlatego najwyższy czas powiedzieć coś głośno na ten temat. A mamy co mówić.
Niebawem zaczniemy w naszych tekstach używać nazwy tego ośrodka kolonijnego. Wcześniej jednak ukaże się w prasie artykuł na jego temat.

1 komentarz:

  1. fajny blog! zapraszam na zwierzakinieboraki.blogspot.com poszukuje osób na konkurs gdzie można wygrać zabawki dla psa!

    OdpowiedzUsuń

Witaj,
jeśli dodajesz komentarz jako Anonimowy, przedstaw się proszę, lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...