piątek, 19 października 2012

Październik

Zazwyczaj ten miesiąc był takim prawdziwie rozruchowym czasem dla naszych psów. To wtedy treningi nabierały rumieńców. Stawały się dłuższe, bardziej intensywne.
W tym roku mamy już taki rozruch za sobą. Zrobiliśmy go we wrześniu. Bardzo skutecznie zresztą.
Dzięki temu październik jest miesiącem ciężkiej i planowej pracy. Robimy w tej chwili sporo kilometrów tygodniowo, czyli 120-140. Dystanse to między 20 a 40 kilometrów na jednostkę treningową. Trochę ograniczają nas co prawda temperatury. Nawet startując w ostatnich dniach przed siódmą, to koło ósmej jest już bardzo ciepło. Wystarcza jednak do dobrego treningu.
Chciałoby się już pociągnąć dalej! Pojechać z 60, 80 km, ale to nie te warunki ciągle. Jeszcze trzeba poczekać.

Tymczasem forma stabilna. Ze zdrowiem też w porządku. Po zdiagnozowaniu lamblii i potraktowaniu jej lekami Dante wraca do swojej właściwej masy. Wygląda na to, że problemy były chwilowe. Jedynie Jume ciągle zmaga się z efektami liambliozy, ale ona ma na to więcej czasu.

Teraz jest moment na dokładne analizowanie diety psów. Trening jest dostatecznie ciężki i długotrwały, aby zaczęły uwidaczniać się ewentualne braki w żywieniu. Musimy tego ciągle pilnować. Póki co zdecydowanie wzrosły ilości jedzenia pochłaniane przez alaskany. Nie można jednak przesadzić. Nadwaga też nie jest pożądana.

Na jakąś radykalna zmianę pogody nie mamy specjalnie co liczyc, więc taki jak dotychczas model treningu będziemy kontynuować do końca miesiąca. W listopadzie dołożymy jednak trochę treningu siłowego, który wyeliminowaliśmy z wcześniejszego planu. Cały czas mocno analizujemy wszystko to co dzieje się na treningach i poza nimi i wyciągamy wnioski. A potem staramy się coś jeszcze poprawić. Czeka nas jeden jedyny wyścig w tym sezonie, więc musimy wszystko przetestować wcześniej w treningu. Po wyścigu będzie już na to za późno. Poprawki nie będzie. Dopiero rok później:) Ewentualnie.


2 komentarze:

Witaj,
jeśli dodajesz komentarz jako Anonimowy, przedstaw się proszę, lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...