sobota, 27 października 2012

DeDee i Pips


DeDee i Pips są braćmi. Są tak do siebie podobni, że nawet nam czasem się mylą:) Dlatego mówimy na nich Klony.
Bracia bez wątpienia są najsilniejszymi psami w całym stadzie. Wielkie, mocarne psiska o niesłychanej wytrzymałości. To urodzone wheel dogi, czyli te psy w zaprzęgu, które biegają tuż przed saniami, czy wózkiem.
Na tej pozycji każdy maszer ustawia najmocniejsze swoje psy, bo tego ona wymaga. Wheel dogi mają największy ciężar do ciągnięcia i w związku z tym muszą posiadać odpowiednią do tego posturę.
Pips i DeDee są idealnymi wheel dogami. DeDee oprócz tego jest także liderem, który prowadzi zaprzęg Darii w czasie pracy z klientami. Jednak jego przeznaczenie to wheel!Obaj są niesamowicie odporni psychicznie. Te zwierzaki nigdy nie odpuszczają. W trudnych warunkach, w błocie, czy głębokim śniegu dokładają tylko mocy i idą dalej. To nieocenieni przyjaciele w pracy i w domu. Obaj mają niezwykle przyjazne usposobienie. Lgną do ludzi i domagają się pieszczot. Kiedy już ktoś zacznie ich głaskać, tak łatwo się od nich nie uwolni:)

To, że tak mocno te chłopaki pracują, powoduje że musimy bardzo o nich dbać. Jeśli tylko przez krótki okres dostaną zbyt mało jedzenia, natychmiast chudną. Sposób w jaki biegają powoduje duże wydatki energii, której zapasy trzeba umiejętnie uzupełniać. Pilnując jednak, aby nie przedobrzyć, bo kolesie mają też tendencje do tycia. Jak większość zresztą alaskanów.

To wielkie szczęście mieć takich dwóch drabów w zaprzęgu, na których zawsze można liczyć. Najfajniejsze momenty treningów, to te kiedy właśnie oni zaczynają dyktować tempo biegu, mimo wykonywania najcięższej pracy w całym zaprzęgu. To świadczy o ich doskonałej dyspozycji i cieszy nas ogromnie.

Obaj są bardzo doświadczonymi psiakami, ale DeDee jest po prostu gwiazdą psich zaprzęgów. Jest zwycięzcą czeskiego, bardzo mocno obsadzonego wyścigu Sedivacki Long o dystansie ponad 200 km. Zajął także czwarte miejsce w legendarnym już wyścigu Lodowa Jazda.
Teraz czas na Norwegię.

5 komentarzy:

Witaj,
jeśli dodajesz komentarz jako Anonimowy, przedstaw się proszę, lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...