czwartek, 18 października 2012

Determinacja

Determinacja jest jednym z podstawowych warunków sięgania po własne marzenia. Bez niej możemy jedynie marzyć, ale tych marzeń nie spełniać.
Determinacja to moc pozwalająca przezwyciężać problemy. Dająca siłę do walki z przeciwnościami losu i zwątpieniem, które one rodzą. Tylko ludzie naprawdę zdeterminowani dopadają swoje marzenia, a nawet je prześcigają.

W naszym przypadku przekonaliśmy się o jej sile, kiedy kilka miesięcy temu nie udało nam się wystartować w Finnmarkslopet. Wiele tygodni ciężkiego treningu, zmęczenia i niewyspania. Ciągłego przebywania w terenie, mimo często nie sprzyjających warunków pogodowych. Przeziębień, chorób, kontuzji.
Najgorsze były wieczory, kiedy nękani przez skurcze nie mogliśmy wstać z kanapy, żeby pójść pod prysznic. Skurczów będących efektem wielogodzinnych treningów.
Mniej więcej połowę treningów odbyliśmy w nocy, przy świetle czołówki. Sporo z nich w nocnych mgłach, które niemal do zera ograniczały widoczność.

Wszystko to niby na nic. Nie pojechaliśmy na wyścig. Nie zrealizowaliśmy celu, dla osiągnięcia którego tak ciężko pracowaliśmy. I co? Załamało nas to? Zmusiło do zmiany planów? Zaczęliśmy myśleć, że wszystko to było błędem?
Wręcz przeciwnie! Silny sportowy kenel jest naszym nadrzędnym celem. Wszystko co robimy prowadzi do niego. Zatem wszystko to co dzieje się teraz jest częścią dużego planu. Być może planu na całą resztę naszego życia. Nie ma w nim żadnego znaczenia, czy pojedziemy na pierwszy wielki wyścig w tym, czy w następnym roku. Nie ma, bo na takie wyścigi zamierzamy jeździć przez następne 20 lat. Jeśli zdrowie pozwoli.

Pewność celu rodzi determinację. Determinacja daje siłę. Mamy w ten sposób komplet. Wiemy czego chcemy, wiemy co jest najważniejsze i wiemy jak do tego dojść. Dochodzą do całości różne życiowe sytuacje i  mamy pełny obraz.

Dotyczy to wszystkich ludzi. Nie tylko nas. Życzymy Wam dużych pokładów determinacji w dochodzeniu do Waszych celów.

7 komentarzy:

 1. Wszystko to brzmi niezwykle mądrze i poważnie. Fantastycznie, że potraficie się odnaleźć i zdeterminować do działań. Mnie niestety idzie to coraz ciężej, choć co ja mogę wiedzieć o prawdziwym życiu, skoro na dobre w nie nie wkroczyłam.
  Chciałabym odnaleźć w sobie kiedyś tyle siły, co Wy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Psy są fantastyczne :) Jestem pod wrażeniem Państwa determinacji !

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mądre przemyślenia. Jestem pod wrażeniem waszej determinacji i wiary w marzenia. Sama przekonałam się po części ile można osiągnąć jeśli wierze się w to co się robi, wierzy w swoje marzenia. Jeśli masz marzenia, wiesz jak do nich dojść, wierzysz że uda ci się je spełnić i masz determinacje i siłę to sukces gwarantowany. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw sami musimy uwierzyć w sens tego co robimy. Potem już łatwiej. Pozdrawiamy.

   Usuń
 4. Gratuluje odwagi, sily w dazeniu do celu i pasji, ja czesto mam problem z odnalezieniem odpowiedniej motywacji do dzialania, bardzo dobrze napisany post, przepraszam za brak polskich znakow lecz cos mi klawiatura szwankuje :-) jesli czegos pragniemy ze wszystkich sil i poswiecimy sie pracy nad dazeniem do celu to mysle,ze nie ma rzeczy niemozliwych :)

  Pozdrawiam serdecznie !

  OdpowiedzUsuń

Witaj,
jeśli dodajesz komentarz jako Anonimowy, przedstaw się proszę, lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...