czwartek, 21 lipca 2011

Rejestracja do Femundlopet 2012

W lipcu ruszyła rejestracja maszerów i zaprzęgów na wyścig Femundlopet 2012. Do dzisiaj zgłosiło się już 51 teamów na obydwa dystanse 400 i 600 km.
Na naszym 400 km dystansie zgłoszonych jest 28 zaprzęgów, reszta na sześćsetkę.
Do wyścigu zostało jeszcze 195 dni. Do 1 grudnia musimy wnieść opłatę startową, gdyż po tym terminie ona wzrasta.
Bardzo chętnie wpisalibyśmy siebie już teraz na listę startową, ale musimy jeszcze pozbierać pieniądze na opłatę. Kwota jest niebagatelna, bo to całe 5000 zł. Mamy nadzieję, że tym razem wszystko pójdzie po naszej myśli i pierwsze polskie zaprzęgi staną na linii startu tej fantastycznej imprezy. Wszak pod względem ilości startujących zaprzęgów Femund nie ma sobie równych na całym świecie.

W tej chwili trenujemy bez psów i zbieramy wszelkie przydatne informacje. Znaleźliśmy bardzo doświadczonego człowieka w Norwegii, który cyklicznie podsyła nam maile z bardzo cennymi informacjami. Dzięki niemu co raz więcej wiemy o trasie, o pogodzie zazwyczaj panującej w tym rejonie, a także zdobywamy namiary na dostawców karmy dla psów itd.

Z ogromną niecierpliwością czekamy już na chłodniejsze dni, które pozwoliłyby nam rozpocząć treningi z psami. Póki co zapinamy psiaki do rowerów, ale bardzo nieregularnie, bo jednego dnia jest chłodniej, a później znowu gorąco, więc tak naprawdę to żaden trening, a jedynie urozmaicenie kenelowego życia psów.

W każdym razie odliczamy upływające dni i jesteśmy dobrej myśli.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj,
jeśli dodajesz komentarz jako Anonimowy, przedstaw się proszę, lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...