wtorek, 12 lipca 2011

Nietypowe przekąski/Unusual snacks


Prawie wszystkie psy lubią jeść od czasu do czasu trawę i jeśli nie robią tego zbyt często jest to zupełnie normalne zachowanie. Psiaki chcą po prostu cieszyć się jej smakiem albo wywołać wymioty kiedy mają lekką niestrawność.
Nasze psy oprócz trawy lubią także jeść dosyć nietypowe dla psów przekąski: Alaskan Husky gustują w czerwonych, czarnych i białych porzeczkach, a nasze Siberiany kilka lat temu zajadały się agrestem, który już niestety nie rośnie w naszym ogródku. Jesienią uwielbiają orzechy laskowe i włoskie.

Ciekawi jesteśmy, jakie nietypowe przekąski lubią jeść Wasze psiaki?

Almost all dogs eat grass sometimes and if they don't do it too often this is completely normal behavior. Dogs want simply to enjoy the taste of grass or they want to induce vomiting to settle an upset stomach.
Our dogs besides grass like to eat also unusual snacks for dogs: our Alaskan Huskies have a liking for red, black and white currants, and our Siberian Huskies gobbled gooseberries up a few years ago (now goose-berry bushes don't grow in our garden). In autumn they love to eat hazelnuts and walnuts.

We are curious about what unusual things/snacks like to eat your dogs?


Nikola

Arina


Pips


DeDee

7 komentarzy:

 1. Hahahahaha, co za widok, pierwsze widzę! Miałam cocer-spaniela, który codziennie przychodził pod lodówkę i czekał na swoją przydziałową marchewkę [koniecznie ostruganą nożykiem] i traktował ją jak skarb, ale psiaki pasące się wśród porzeczek czy agrestu to kosmos ;D
  Pies kolegi natomiast uwielbia rozjechane suszone chrupiące żabki prosto z asfaltu.
  Pozdrawiam ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Marchewki i buraki stały się już normalną, codzienną niemalże częścią diety naszych psiurów i na szczęście nie muszę obierać warzyw ze skórki - trochę by to trwało dla bandy 32 potworów :)))
  Pamiętam jak około 10 lat temu nasz najstarszy teraz pies Pasik wykradał z magazynku marchew, a my myśleliśmy że to sprawka myszy lub szczurów :)

  O rozjechanych suszonych żabkach jeszcze nie słyszałam, ale za to przed chwilą zobaczyłam jak Alaskany chrupią sobie ze smakiem ślimaki - wstężyki ogrodowe :)

  Psy są niesamowite, każdego dnia można dowiedzieć się o nich czegoś nowego :)

  Pozdrawiam:D
  Daria

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas mennu wzbogacane jest przez wszystkie sezonowe owoce : maliny ,agrest ,porzeczki truskawki ,a ostatnio czarna jagoda ...jesienią nasze psy uwielbiają laskowe orzechy ..:-) trawa od czasu do czasu .. świetny widok jak gromadka psów pasie się na łące :-) ...można tak wyliczać bez końca ... mają bardzo różne zachcianki

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak widać psy ewoluują w kierunku wszystkożernych niedźwiedzi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Enzo tez jest wielbicielem surowej marchwi. Codziennie jedna musi byc, nieobierana;-) I zielony ogorek, podczas robienia sniadania, plaster ogorka to mus.
  Lubi tez jablka, orzechy wloskie, papryke i bagietki;-)
  Trawe tez zjada, ale nigdy wymiotow po niej nie mial, ale byly za to inne problemy, nazwijmy to - z wyjsciem tej trawy;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ha, ha, ha!!!! Porzeczkożercy! Ale fajne! Moja suczka od czasu do czasu ma fazę na chrupanie marchewki, ale nic nie przebije waszych porzeczek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety w Śliwiczkach nie mają teraz porzeczek:( Zostały tylko buraki, marchew i takie zielsko, które rośnie na wybiegu. Jedzą to i psy i konie. Nie wiemy jeszcze jak to się nazywa, ale zaraz znajdziemy w necie:)

   Usuń

Witaj,
jeśli dodajesz komentarz jako Anonimowy, przedstaw się proszę, lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...