czwartek, 4 sierpnia 2011

Kiedy dzień staje się zbyt krótki

Znowu doba trwa za krótko. Przydałoby się parę godzin dłużej!
Od tygodnia trenujemy intensywnie, biegamy i chodzimy na kijkach. Około 10 km każdego dnia. Staramy się wykorzystać jeszcze zbyt ciepłą pogodę dla psów, aby samemu złapać formę przed trudnym sezonem, który mamy przed sobą.
Ponadto szukamy jakiegoś ciekawego miejsca w Polsce, do kupienia albo wynajęcia, gdzie moglibyśmy spokojnie się przygotowywać do pracy i wyścigów. To pochłania sporo naszego czasu, a trzeba jeszcze przecież pracować, no i Kacpi ma wakacje, które spędza z nami, więc i jemu należy się sporo uwagi. Oj, mógłby dzień być trochę dłuższy:)

W drugiej połowie sierpnia psy rozpoczną swój trening. W dużej mierze będzie to praca w małych zaprzęgach, po cztery psy. Stawiamy na siłę na początku przygotowań. Poprawimy dzięki tym treningom moc psów i to zdecydowanie.
Teraz w zasadzie tuczymy psy wysokobiałkową dietą, aby za chwilę miały z czego rozbudowywać swoją masę mięśniową. Ku naszej radości wszystkie przybrały na wadze w ostatnim czasie.

Ostatnio dotarły do nas dobre wieści z Norwegii. Otóż jest pomysł, aby zlikwidować obowiązek wykonywania badań psów pod kątem obecności przeciwciał wścieklizny, które były dotąd konieczne przy wjeździe do Norwegii i Szwecji. Norwegia planuje odejść od tego przepisu. Takie badanie to minimum 250 zł od każdego psa. Przy naszej ekipie to koszt 5000 zł. Bardzo nam się ten pomysł podoba. Pod warunkiem jednak, że Szwecja zrobi to samo, bo jeśli nie, to zostanie tak jak było, wszak do Norwegii musimy jechać przez Szwecję.
No ale, pożyjemy zobaczymy.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj,
jeśli dodajesz komentarz jako Anonimowy, przedstaw się proszę, lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...