poniedziałek, 29 sierpnia 2011

Przeprowadzka

Planowaliśmy to od dawna, ale dopiero teraz znaleźliśmy właściwe miejsce dla naszej działalności.
Ze względu na psy potrzebujemy miejsca spełniającego wiele wymagań. Po pierwsze musi być ono w miarę odludne, abyśmy nie przeszkadzali sąsiadom, ani oni nam.
Do tego duży las za płotem. To podstawowe warunki. Dlatego tak długo zeszło nam na szukaniu.
Jednak w końcu się udało! Znaleźliśmy cudowne miejsce spełniające wszystkie nasze potrzeby. Śliwiczki w Borach Tucholskich. W samym środku Borów!
Znaleźliśmy gospodarstwo na krańcu wsi, otoczone lasami, z ogromną ilością tras doskonałych dla psich zaprzęgów. Wiele ich kilometrów wiedzie wzdłuż malowniczo wijącej się tutaj rzeki Wdy.

Lasy to jednak nie wszystko co oferują okolice Śliwiczek. W odległości ok. 4 km znajduje się jezioro Piaseczno, słynące z krystalicznie czystej wody, objęte ochroną rezerwatową. W okolicach znajdziemy zresztą więcej rezerwatów. Krzywe Koło w Pętli Wdy, Brzęki, Zdrojno, Czapli Wierch, Cisy Staropolskie, czy Dolina Wdy, to tylko te najbardziej znane.
W Fojutowie znajdziemy unikalny akwedukt stanowiący skrzyżowanie Wielkiego Kanału Brdy z Czerską Strugą, a w Odrach słynne kamienne kręgi i cmentarzysko kurhanowe.
Od września także wycieczki psimi zaprzęgami staną się świetną atrakcją turystyczną w tym rejonie Borów Tucholskich.


7 komentarzy:

 1. Musi to być fantastyczne miejsce. Skoro spełnia ono wszystkie Wasze wymagania, lepiej być nie może.
  Czekam na kolejne relacje ze Śliwiczek. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Miejsce faktycznie jest magiczne. Jest tam wszystko co dla psów zaprzęgowych jest potrzebne. Ponadto, jak się dowiedzieliśmy ostatnio, przez ten region przechodzi pas najczystszego w Polsce powietrza. Czy może być lepiej?

  OdpowiedzUsuń
 3. Bory Tucholskie zawsze nam się niezwykle podobały i na pewno skorzystamy z każdej okazji, aby je lepiej poznać i oczywiście opisać na blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam w naszych skromnych progach myślę, że w samym środku Borów otrzymacie to na co czekaliście . Kilka razy przechodziłem koło waszego "rancza" : ) Pieski zaczeły wyć bo mój psiak wszedł na ich teren ale ich widok na podwórku mnie zamurował ; )

  Jeśli będziecie potrzebować kogoś do pomocy jest tutaj dużo ludzi uprzejmych : )

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Kłaniamy się pięknie wszystkim mieszkańcom Śliwiczek. Cieszymy się, że mamy możliwość pomieszkać trochę w takim pięknym miejscu. W wolnej chwili zapraszamy na kawę:)

  OdpowiedzUsuń

Witaj,
jeśli dodajesz komentarz jako Anonimowy, przedstaw się proszę, lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...