sobota, 23 lipca 2016

Być bogatym? Co to znaczy?
Co oznacza określenie "jestem bogaty"? W co warto być bogatym? Co jest prawdziwym bogactwem?
Wielki dom pełen sprzętów? Drogi jak cholera samochód, kupiony by wszystkim dookoła pokazać na co mnie stać? Wypasiony Iphone, lodówka, która myśli za nas, czy pralka co wypierze, wysuszy i jeszcze poukłada w szafach?

To wszystko to wielki szajs! Wszystkie te rzeczy rozpadną się w proch i w pył i to szybciej niż ktokolwiek z nas przypuszcza.
Samochód po dziesięciu latach będzie już tylko starym samochodem, Dom będzie wymagał wiecznych nakładów, a do tego im będzie większy, tym bardziej stanie się pusty. Dzieci pójdą na swoje, a my starzy będziemy się po nim tłuc jak duchy po ruinach zamku i zawodzić z samotności.
O drobniejszych rzeczach nie ma nawet sensu wspominać. Drogie to i awaryjne totalnie. Po pięciu latach nawet nie będziemy pamiętali jaki model tego Iphone'a mieliśmy.

Prawdziwe bogactwo możemy zgromadzić jedynie w sobie. W naszych głowach i sercach. To jedyne bogactwo, które zabierzemy ze sobą do grobu, a na dodatek nikt go nam nie ukradnie. Będzie nasze na wieki wieków.
Wspomnienia, marzenia, satysfakcja, miłość, przyjaźń, dobre uczynki. To najbardziej wartościowe rzeczy na świecie. Warte poświęcenia, nawet życia.
One nas ubogacają, czynią lepszymi. Nadają sens naszemu życiu i naszym relacjom z ludźmi, z przyjaciółmi, rodziną. Starajmy się o nie i nie zaprzątajmy głów banałami. Mamy tylko jedno życie, więc przeżyjmy je godnie i świadomie. Szkoda czasu na gonitwę za materialnymi rzeczami.
Po stokroć więcej wartości ma wyjazd na wyprawę, czy podróż do jakiegoś fantastycznego miejsca, niż kupno drogiego samochodu. Ten w końcu zardzewieje i zniknie, a wspomnienia z wyprawy zostaną na zawsze. Te wspomnienia to nasze prawdziwe bogactwo.
Kto ma ich dużo ten jest bardzo bogaty.

1 komentarz:

  1. Bardzo mądrze napisane. Zgadzam sie całkowicie, bo najwazniejsze to miec osobe z ktora mozna dzielic zycie, pies ktory przypomni w trudnych chwilach, jak to łatwo jest ciesyc sie z drobnych rzeczy, no i zdrowie. A pieniadze? to rzecz nabyta. Samochod? heh, My mamy maly, starszy samochod, ale wlasnie dlatego ze taki jest, nie psuje sie i mozemy podrozowac za grosze, bo wspomnienia z podrozy zostana na zawsze :) Smutne, ze ludzie coraz cześciej zapominaja co jest w zyciu wazne.

    Pozdrawiamy
    4x4Łapy

    OdpowiedzUsuń

Witaj,
jeśli dodajesz komentarz jako Anonimowy, przedstaw się proszę, lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...