środa, 23 września 2015

Pluszaki pomagają psim seniorom


Jak wiecie tworzymy Dom Psiego Seniora. On już funkcjonuje, ale nadal tak naprawdę go tworzymy. Musimy odbudować kojce, które mocno oberwały w trakcie ostatniej przeprowadzki. To po pierwsze. Po drugie seniorzy potrzebują nowych bud. Te jesteśmy w stanie zrobić za 60 zł od sztuki. Takie są koszty materiałów. Wychodzą z tego fajne szczelne budy. Każda dla dwóch psów. Robimy je z płyty OSB, a pewnie damy radę też ze sklejki w tej samej cenie.
Mamy w Bydgoszczy dużą firmę produkującą sklejkę i jest tam możliwość kupienia jej po bardzo atrakcyjnej cenie. Jest to sklejka z jakimiś tam błędami, która nie może pójść do normalnej sprzedaży. Różnica w cenie między taką sklejką, a pełnowartościową jest ogromna. Normalnie arkusz 250 cm na 125 kosztuje przykładowo 250 zł, a po przecenie 50. To wychodzi nawet taniej od OSB. Jednak na taką sklejkę trzeba polować. Nie zawsze się na nią trafi. Ale bez wątpienia warto.


Jednym ze sposobów pozyskania pieniędzy na remonty i budowę bud jest sprzedaż pluszaków na prowadzonym przez Darię bazarku. Ostatnio otrzymaliśmy w prezencie cały worek różnych pluszaków od Ewy i Mirka prowadzących Psikotel, czyli hotel dla psów i kotów w Bydgoszczy. To nie pierwsze wsparcie jakiego udzielili naszym psim seniorom dobrzy ludzie z Psikotelu. Bardzo im dziękujemy za wszystko.
Przy okazji zareklamujemy też ich hotel. Jeśli szukacie pewnego i bezpiecznego miejsca dla swoich zwierzaków kiedy gdzieś musicie wyjechać, to polecamy Ewę i Mirka. Oni dbają o wszystkie zwierzaki jak o swoje. Siedzą na miejscu, pilnują wszystkiego, wychodzą na spacery z każdym psiakiem, a Ewa jest ponadto technikiem weterynaryjnym pracującym na co dzień w lecznicy, więc jak by co to Wasz zwierz otrzyma natychmiastowa pomoc.

Wracając do pluszaków to możecie je licytować na bazarku. Wszystkie pieniądze pochodzące z licytacji przeznaczamy na prowadzenie Domu Psiego Seniora. Zresztą wszystkie pieniądze, które zdobywamy, czy zarabiamy idą na ten cel.

Na bazarku możecie znaleźć prawdziwe perełki. Niektóre pluszaki są wyjątkowe i unikatowe. A wszystkie wyglądają tak jakby miały duszę. Nie ma co się dziwić, że dzieci je kochają. A i dorosłym się to zdarza :)

Zapraszamy na bazarek. Licytujcie pluszaki, żeby lepiej miały haszczaki :) 
1 komentarz:

Witaj,
jeśli dodajesz komentarz jako Anonimowy, przedstaw się proszę, lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...