środa, 9 września 2015

Pierwsza seria


Od piątku ciągniemy z jednym dniem przerwy, pierwszą treningową serię. 10 psów każdego dnia pokonuje dystans około 10 km. Jeden raz było to 13.
Serię kończymy jutro i po niej nastąpią 3 dni odpoczynku.

W treningu najważniejsza jest powtarzalność i systematyczność, stąd taki trening, więc trenujemy powtarzalnie i systematycznie :)

Na początku sezonu obciążenia nie mogą być zbyt duże zwłaszcza, że w zaprzęgu mamy teraz dwóch młodzików, którym należy zapewnić optymalne warunki do sportowego rozwoju oraz nie dopuścić do przetrenowania tych dzieciaków. Identycznie należy postępować z ludzkimi dziećmi.
Nasi młodzieńcy radzą sobie dobrze, muszą jedynie nieco utemperować swój ogromny zapał do biegu. Muszą się nauczyć szanować swoje własne siły, aby im ich starczało na dłużej. To przyjdzie jednak z czasem.
Póki co podrywają wszystkie psy do szybkiego biegu, nakręcaja wszystkich do szalonych galopów. I co ciekawe nasze "dziadki" nie mają z tym najmniejszego problemu. Nawet Pips, wielkie psisko, spokojnie daje radę z bardzo szybkim tempem. W końcu 10 lat, co to za wiek?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj,
jeśli dodajesz komentarz jako Anonimowy, przedstaw się proszę, lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...