czwartek, 10 września 2015

Dlaczego głupota nie boli?

Miało dzisiaj być o czymś innym, ale wczoraj w czasie przygotowań do biegu wydarzyło się po raz enty coś, co wk...wia nas totalnie.
Dojeżdżamy na treningi do lasu, bo spod domu nie możemy startować z powodu ruchu samochodowego. Dlatego pakujemy psy do przyczepy i jedziemy ok. 3 kilometry w las. Tam mamy od lat fajne miejsce, w którym zostawiamy samochód i przyczepę. Kiedyś wiodła obok tej miejscówki dziurawa leśna droga. Parę lat temu jednak Lasy Państwowe położyły tam asfalt. Taką wąską nitkę na jeden samochód. Asfalt miał ułatwić pracę podczas wywózki drewna. My zatrzymujemy się przy tej właśnie asfaltówce. Tam przygotowujemy zaprzęg do treningu, tam się kręcimy w te i na zad. Ruch prawie żaden.

Jednak od czasu do czasu przejeżdża tamtędy jakiś samochód. Część kierowców zachowuje się normalnie, ale zdarzają się debile, którzy nie potrafią zdjąć nogi z gazu. Obowiązuje tam ograniczenie do 30 km/h.
Nie ma treningu, żeby jakiś kretyn nie zapierdalał przez las, tuż obok nas, w tym swoim gównianym samochodzie. Widzi palant skończony ludzi, widzi psy i ogólny ruch wokół samochodu i przyczepy. I nic! Zapierdala, łamiąc ograniczenie prędkości co najmniej dwukrotnie.

Jak to jest, że głupcom pozwala się jeździć samochodami i to nie tylko osobowymi? Dlaczego mamy ryzykować życiem, czy zdrowiem tylko dlatego, że ktoś łamie przepisy i jest idiotą?
Zresztą takie akcje zdarzają się wszędzie. W mieście, na wsi, na odludziu i w ludzkich skupiskach. Wielu Polaków za kierownicą to kretyni, którym w tej cholernej, blaszanej puszce pada na mózg kompletnie.
Dlaczego to zawsze myślący ludzie muszą totalnie uważać i myśleć za wszystkich idiotów?

Większość wypadków drogowych spowodowana jest nadmierną prędkością. Dlaczego Polacy tak jeżdżą? Dlaczego każde wyjście, czy wyjazd na drogę to potencjalna okazja do zgonu? Po jaka cholerę wpuszcza się za kierownice samochodów ludzi, którym pojebała się droga z torem wyścigowym?
Któregoś dnia obiję jakiemuś kretynowi w lesie gębę i tak to się skończy. Ludzka głupota nie ma żadnych granic dlatego należy ją tępić wszelkimi sposobami.
To by było na tyle. Mamy nadzieje, że któregoś dnia nie polegniemy w czasie przygotowań do treningu potrąceni przez bezmózgie stworzenie, bezmyślnie tkwiące za kierownicą.

1 komentarz:

Witaj,
jeśli dodajesz komentarz jako Anonimowy, przedstaw się proszę, lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...