niedziela, 20 września 2015

7 powodów, dla których warto pojechać psim zaprzęgiem

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś/eś się nad przejażdżką psim zaprzęgiem i nie wiedziałaś/eś po co niby miałbyś/miałabyś to zrobić, to podajemy poniżej kilka mocnych powodów, aby na taką przejażdżkę się wybrać. Przeczytaj, pomyśl która z tych rzeczy jest dla Ciebie ważna i zamów u nas wycieczkę psim zaprzęgiem.Powód 1. - spotkanie z najbardziej niesamowitymi psami pod słońcem. Psy zaprzęgowe są wyjątkowe. To zupełnie inne stworzenia od tych, które normalni ludzie mają w domu, czy jakie spotykamy na ulicy. Psy zaprzęgowe to pasjonaci, to sportowcy o takim stopniu motywacji do biegania, jaki mają najwięksi fanatycy biegania wśród ludzi. Dla psów zaprzęgowych trening to święto, to moment najbardziej wyczekiwany w ciągu całego dnia. Kiedy biegną, to oddają się tej czynności całym sobą. Zawsze chce im się biegać i zawsze przynosi im to nieprawdopodobną frajdę. Każdy powinien zobaczyć jak zachowują się zaprzęgowe psy tuż przed startem do biegu. A do tego są to cudowne, wspaniale przyjacielskie psiaki, pragnące kontaktu z człowiekiem. Najlepsi nasi przyjaciele.
Powód 2. - kontakt z naturą. To bardzo mocna strona naszych wycieczek. Kontakt jest absolutny. Wkraczamy w świat przyrody za pomocą zwierząt, które z naturą są tak blisko, jak my ludzie możemy tylko o tym pomarzyć. Zaprzęg wbiega w zapach lasu, w jego cudowne, nasączone eterycznymi olejkami powietrze, czujemy je na twarzy, na dłoniach. Wciągamy w siebie, w płuca. To powietrze wypełnia nas całkowicie.
Przemierzamy las, nie widząc samochodów, domów i ludzi. Łatwiej w nim spotkać jelenia, sarnę , czy dzika niż ludzi. Dzikie zwierzęta spotykamy często. Widzimy je, czasem słyszymy. Czasem musimy zatrzymać zaprzęg, żeby spokojnie przed nami przebiegły. Wiecie jak pachnie jeleń w wilgotny jesienny dzień?
Powód 3. - psi zaprzęg daje nam zupełnie inną perspektywę, inne spojrzenie na otaczający nas świat. Ten z psiego zaprzęgu wygląda naprawdę inaczej. Jest dużo prostszy, choć wymaga dużego skupienia. To skupienie natomiast daje nam okazję do oderwania się od codzienności i zapomnienia choć na chwilę, o problemach i zmartwieniach. To taki rodzaj terapii psim zaprzęgiem :)
Powód 4. - biorąc udział w takiej atrakcji rozwijasz też siebie, poznajesz coś zupełnie nowego, nieznanego Ci wcześniej. Doświadczasz intensywnych przeżyć, dowiadujesz się o rzeczach i sprawach, z których istnienia być może wcześniej nie zdawałaś/eś sobie sprawy. To bardzo prawdopodobne. Psie zaprzęgi nie są w naszym kraju często spotykane. Ponadto może taka przejażdżka zmotywuje Cię do rozpoczęcia aktywności fizycznej, albo jej zintensyfikowania, jeśli jesteś już osobą aktywną sportowo. Może dzięki jednemu kontaktowi z psim zaprzęgiem odczaruje się dla Ciebie las. Otworzy jako miejsce wspaniałych doznań, czy możliwych aktywności? To wszystko zależy od Ciebie. Będąc otwartym na świat można od tego świata bardzo dużo otrzymać. Nigdy też nie wiadomo do czego może nas zainspirować takie wydarzenie i w jaką stronę pchnąć nasze myśli. Warto to sprawdzić.
Powód 5. - nie masz pomysłu na prezent dla bliskiej Ci osoby? Zastanawiasz się co niebanalnego można by jej sprezentować? Sprawdź wycieczkę psim zaprzęgiem. Spróbuj jej sam/sama, a potem podaruj ją komuś ważnemu dla Ciebie. Wrogowi też możesz! Może przestanie być Twoim wrogiem po niej :) A tak poważnie to wycieczka zaprzęgiem to bardzo niebanalny pomysł na prezent dla każdego. Nieraz widzieliśmy szczęście w oczach obdarowanej osoby. Kilka lat realizowaliśmy wycieczki współpracując z firmą prezentową. Parę razy zakręciły nam się łzy w oczach, gdy tak jak w ostatnim sezonie, ośmioletnia dziewczynka wytuliwszy już wszystkie psy, z którymi jechała w zaprzęgu, powiedziała do nas - To były najlepsze chwile w moim życiu.
Trudno jest cokolwiek powiedzieć w takiej chwili. Zresztą co? Możemy jedynie takiego dzieciaka przytulić mocno. A słyszeliśmy już to przynajmniej kilka razy. Od dorosłych też.
Powód 6. - zrobisz przysługę psom, bo będą miały kolejny pretekst i okazję do biegania, które uwielbiają, i bez którego nie mogą żyć. Bieganie jest psiakom niezbędne dla ich zdrowia psychicznego i fizycznego. Każde nowe miejsce przez nie odkrywane dostarcza im mnóstwa nowych wrażeń i bodźców. Nam ludziom z resztą też :)

Powód 7. - spędzisz czas z nami :) ze wspaniałymi, ciekawymi, pięknymi, mądrymi, inspirującymi, pewnymi siebie, kreatywnymi, oczytanymi, etc., etc. ludźmi :) :) :)

Masz jeszcze wątpliwości, czy warto wybrać się na taką wycieczkę? To pisz info@syberiada-adventure.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj,
jeśli dodajesz komentarz jako Anonimowy, przedstaw się proszę, lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...