piątek, 12 lipca 2013

Ubój rytualny

Dzisiaj sejm zdecyduje, czy w Polsce będzie dopuszczalny ten haniebny i barbarzyński sposób zabijania zwierząt, jakim jest ubój rytualny. Cała ta sprawa to ogromna kompromitacja tego sejmu i zasiadających w nim posłów i wielu, wielu polityków spoza parlamentu. Bowiem samo podnoszenie takiej kwestii to absolutny skandal.

Jak można w XXI wieku w ogóle zastanawiać się nad nad etyczną stroną tego zagadnienia? Jak można mieć wątpliwości, czy ubój jest moralny? Takie rzeczy dla każdego myślącego i czującego człowieka powinny i muszą być oczywiste! Okrucieństwo to okrucieństwo! Nie ma inaczej. Albo jesteśmy ludźmi, albo potworami. Wybór jest oczywisty.

Wszystko jedno co zrobią dzisiaj posłowie. Oni i tak okryli się już hańbą, a co gorsza tą hańbą okryli również nas wszystkich.Stało się tak choćby dlatego, że w ogóle próbują ubój zalegalizować. Nasza hańba polega na tym, że my wybieramy takich posłów. I to my te bandę utrzymujemy.
Na szczęście są ludzie, którzy bezustannie działają. Naciskają na sprzedajnych polityków i patrzą im na ręce.  Bez tych wszystkich działań posłowie robiliby, co by chcieli. To wyłączna zasługa pozarządowych organizacji i ich działaczy, że Polska jeszcze choć trochę przypomina cywilizowany kraj. Chwała im za to!

Ta sprawa obnażyła całkowicie jedyne motywacje rządzących. To kasa. I władza rzecz jasna.
Przyjrzyjmy się dobrze jak będą głosować poszczególni posłowie. I do cholery wyciągnijmy wobec nich konsekwencje przy urnie wyborczej w najbliższych wyborach. Wywalmy z życia publicznego męty bez sumienia, rozumu i zasad. Każdy z tych, którzy są za ubojem, nie zasługują na miano parlamentarzysty.
Wywalmy raz na zawsze tę hołotę z sejmu naszego kraju, albo ciągle będziemy zmuszeni walczyć o oczywiste sprawy.


5 komentarzy:

 1. Masz rację! Okrucieństwo to okrucieństwo ! Wczoraj oglądałam na TVN24 rozmowę o uboju rytualnym i bardzo zepsuło mi to humor, bo ja nie wiem jak można być tak bezlitosnym! Oby coś w tym kierunku zadziałało!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj zadziałało! Wielki sukces wszystkich organizacji prozwierzęcych! Choć ilość głosów za ubojem przeraża.

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Wielki dzień! To daje nadzieję na załatwienie innych spraw jeszcze. Okazało się, że jak ludzie chcą to mogą. Bardzo to optymistyczne.

   Usuń
 3. Podpisuję się pod tym rekami i nogami, to co sie wydarzyło to skandal, a o naszych posłach nawet nie napiszę bo bym tu mięsem musiała porzucać... pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Witaj,
jeśli dodajesz komentarz jako Anonimowy, przedstaw się proszę, lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...