sobota, 16 czerwca 2012

Szlaki nordic walkingW okolicach Tlenia i Osia istnieje już kilka szlaków do maszerowania z kijkami. Nie przeszliśmy ich jeszcze jak dotąd, bo mieliśmy inny cel w tamtej okolicy, ale na pewno je wszystkie zwiedzimy.

Natomiast od kilku tygodni sami wyznaczamy takie szlaki. Korzystając z GPS-a Garmina i programu MapSource sami tworzymy szlaki. Nasi goście będą mogli wczytać trasy do własnej nawigacji i ruszyć samodzielnie na szlak.
Nasze szlaki odwiedzają najciekawsze miejsca w bliższej i dalszej okolicy Śliwiczek, Starej Rzeki, Tlenia, Osia i innych miejscowości. Zaznaczamy na nich ciekawe przyrodniczo i widokowo punkty, miejsca parkingowe, gdzie spokojnie można zostawić samochód i ruszyć w teren. Wiele tras poprowadzonych jest tak, aby dotrzeć do rezerwatów, których w Borach Tucholskich nie brakuje.Niektóre z nich są kombinacjami już istniejących szlaków turystycznych, tak jak Szlak Dookoła Jez. Żurskiego inne całkowicie naszym pomysłem. Tras przybywa niemal z każdym dniem, gdyż prace nad nimi trwają cały czas. Wszystkie je musimy obejść z garminem, zapisać punkty i skatalogować w MapSource.
Publikujemy również te szlaki na portalu Trail.pl. Stamtąd można je pobrać do swojego gps-a za pośrednictwem internetu.

Jak dotąd mamy gotowe szlaki takie jak nasz największy hit, czyli Rezerwat Jez. Piaseczno, Trzy Rezerwaty, Śliwiczki-Piaseczno-Stara Rzeka, Śliwiczki-Brzeźno-Linówek-Śliwice, czy ponad 40-sto kilometrowy Śliwiczki-Ocypel.
Są już projekty następnych szlaków. Między innymi trasa do wysadzonego przez Niemców mostu przez Wdę w czasie II Wojny Światowej.
Tworzenie i opisywanie tych szlaków to kapitalne i wciągające zajęcie, a jaki wpływ ma na naszą kondycję.
Dodamy jeszcze, że wszystkie z nich prowadzimy w taki sposób, aby dało się je wykorzystywać także jako trasy rowerowe.

7 komentarzy:

 1. Proszę , proszę to i szlaki mamy do chodzenia ???
  Sama nie używam , to myślałam ,że nikt nie chodzi ;-)))
  Piękne zdjęcia, ech ,że też nie mam jak do lasu...

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas też są takie piękne tereny do spacerowania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdjęcie to aż dech zapiera :-) No i ta, przecież zawsze sercu bliska, okolica :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, natura potrafi oszołomić swoim pięknem :) Pozdrawiamy :)

   Usuń
 4. ładne zdjęcie :)
  W Krakowie też są piękne tereny do spacerowania :) Niektórzy nawet uprawiają nordic walking koło naszego domu :P Mieszkamy bardzo blisko lasu :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Witaj,
jeśli dodajesz komentarz jako Anonimowy, przedstaw się proszę, lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...