środa, 11 września 2013

Kultura na świeżym w Śliwiczkach

W niedzielę Syberiadę odwiedzili sympatyczni uczestnicy wycieczki rowerowej z Bydgoszczy, organizowanej przez Zakład Praktyk Kulturalnych pod hasłem Kultura na świeżym. Była to już kilkunasta impreza tego typu. Tym razem główną atrakcją wycieczki była wizyta w Starej Rzece, niezwykle urokliwej wsi położonej nad meandrującą Wdą. To właśnie przez Starą Rzekę 14 lipca 2012 roku przeszła trąba powietrzna, w wyniku czego zniszczonych zostało ok. 40 budynków a okolica zmieniła się nie do poznania.

Spływ na Wdzie


Po drodze do Starej Rzeki grupa cyklistów zahaczyła także o jedno z najciekawszych przyrodniczo i widokowo miejsc - Jezioro Piaseczno.

Jesienne mgły nad Piasecznem


Natomiast w trakcie wizyty w Syberiadzie uczestnicy mogli zaznajomić się z naszymi alaskan i siberian husky oraz dowiedzieć się czym są psie zaprzęgi, skąd się wzięły, do czego były używane kiedyś, a co robimy z nimi dzisiaj.

Zasłuchani...


Jak zwykle, DeDee i Pips są pierwsi do głaskania :)


W drodze nad Piaseczno

Było nam bardzo miło gościć u siebie Kulturę na świeżym, niestety z powodu pewnych ograniczeń czasowych uczestników, nie zdołaliśmy o wszystkim co się wiąże z psimi zaprzęgami powiedzieć oraz pokazać - zapraszamy zatem do nas ponownie :)
A tutaj znajduje się mapka trasy niedzielnej wycieczki. Konkretny wypad.6 komentarzy:

 1. Jesienne mgły na Piasecznem... Zakochałam się ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję bardzo za inspirującą wizytę i za gościnę.

  Pozdrawiam

  f.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczerze mówiąc, to główną atrakcją wycieczki była wizyta u Was. Przez Starą Rzekę przejechaliśmy bez zatrzymywania się ;)

  OdpowiedzUsuń

Witaj,
jeśli dodajesz komentarz jako Anonimowy, przedstaw się proszę, lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...