piątek, 31 grudnia 2010

2010

Dzisiaj ostatni już dzień roku 2010. Roku wypełnionego emocjami jak chyba żaden wcześniej. Jak to w życiu mieszały się euforia z rozpaczą, radość ze smutkiem.
Był to bardzo dobry rok dla Syberiady. Zrealizowaliśmy trudny projekt, spełniliśmy swoje marzenia i przeżyliśmy chwile, których nie zapomnimy nigdy.
Poznaliśmy fantastycznych ludzi, urodziły się nowe przyjaźnie.
Odkryliśmy nowe talenty u siebie i u naszych psów, a nade wszystko uwierzyliśmy we własne możliwości. Udowodniliśmy samym sobie, że można dokonać wiele wierząc w siebie, że wytrwałość popłaca i przynosi efekty, choćby trzeba było na nie czekać parę lat.

Ten rok zleciał nieprawdopodobnie szybko. Dopiero co przygotowywaliśmy się do Inarijarvi Expedition, a już jesteśmy przed następną wyprawą. A myślami jesteśmy jeszcze dalej, duuużo dalej.
Finnmarkslopet 500 i 1000, to już kwestia chyba wyłącznie czasu i pieniędzy oczywiście. A potem...Powstaje powoli wielki projekt do zrealizowania na Syberii. On budzi niesamowite emocje! Wielka wyprawa z przytłaczającym dystansem do pokonania. To za cztery, pięć lat. A wcześniej? Iditarod? Tam też nie było nigdy żadnych Polaków.

To przyszłość, wcale nie tak odległa jakby się wydawało.

Ten rok zapamiętamy także jako najbardziej smutny w naszym psim życiu. Umarły nam cztery psy, z których odejściem musieliśmy sobie poradzić, ale takie są prawa natury, że nasi ukochani przyjaciele żyją dużo krócej od nas. Śmierć psa jest najgorszym elementem mushingu, najtrudniejszym, ale też naturalnym i nieuniknionym. Trzeba się z tym pogodzić, bo nie ma innego wyjścia.

Kończy się ten pełen emocji i przeżyć rok, a jaki będzie następny?
Mamy nadzieję, że równie obfitujący w sukcesy jak ten stary, że nowy również natchnie nas nowymi pomysłami i da szansę na ich realizację.

Tego życzymy także wszystkim Wam. Miejcie odwagę realizować własne marzenia!
Po latach może się okazać, że to było najważniejsze.
Szczęśliwego Nowego Roku!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj,
jeśli dodajesz komentarz jako Anonimowy, przedstaw się proszę, lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...