niedziela, 26 stycznia 2014

Bohaterowie projektu "500 kilometrów psim zaprzegiem"

Dzięki wielu Wspierającym uzbieraliśmy 61% całkowitej kwoty niezbędnej do startu w 500 kilometrowym wyścigu Finnmarkslopet. Bardzo Wam wszystkim dziękujemy i prosimy o jeszcze! Razem z naszymi kochanymi psami pragniemy pokazać co znaczy partnerstwo i prawdziwa przyjaźń człowieka z psem. Chcemy też zachęcić jak największą ilość osób do prowadzenia zdrowego stylu życia oraz aktywności z psiakami. W zamian za pomoc w realizacji naszego projektu możecie wybrać sobie przygotowane przez nas nagrody. Nie czekajcie, wybierajcie :) Tylko dzięki Wam może nam się to udać!
A oto bohaterowie projektu:

Dante - lider, 10 lat. Najwspanialszy pies z jakim kiedykolwiek pracowałem. Komputer pokładowy tego zaprzęgu. Niewzruszenie realizujący swoją taktykę. Niezniszczalny, cudowny pies. I wspaniały przyjaciel. Mimo swojego wieku jest wciąż w doskonałej formie. Ciągle numer jeden wśród moich liderów.Klein - lider, 8 lat. Pracoholik, pies opętany bieganiem. Nieprawdopodobnie ambitny i mocny. Prowadząc zaprzęg potrafi się zapomnieć i biec jak w transie.


Zuza - trail lider, 8 lat. Nieduża suczka będąca mózgiem zespołu. Niezwykle wytrzymała i mądra. Wybór toru biegu i dyktowanie odpowiedniego tempa to jej praca. Zuza prowadzi zaprzęg tak jakby myślała o wózku, czy saniach jadących za nią. Wspaniale uzupełnia się w swojej pracy z Dante, czy Kleinem.

Tanda - swing dog, 8 lat. Najmniejsza ciałem, ogromna duchem. Tanda posiada niewyczerpane pokłady entuzjazmu. Jej zawsze się chce biec. Ma genialnie motywujący wpływ na cały zespół. Na psy i ludzi. Strasznie silna i wytrzymała.


Nikola - team dog, 8 lat. Jedyny pies w Polsce, który ukończył 1000 kilometrowy wyścig. Nikola ma na koncie La Grande Odysse we francuskich Alpach w 2010 roku. To już mówi wszystko. Poza tym to strasznie kochane zwierzątko.


Arina - team dog, 7 lat. Jest słowo, które najbardziej oddaje jej zdolności biegowe - mocarz. Nieprawdopodobnie silna i wytrzymała. Duża suczka o jeszcze większym sercu do biegania. Najbardziej niecierpliwa na postojach, kiedy nawołuje wszystkich do dalszego biegu. Najbardziej nieśmiała z całego zespołu.


Szajen - team dog, 9 lat. Pies instytucja. Najbardziej zdyscyplinowana. Siła spokoju. Zawsze biegnie identycznie jak liderzy. Niestrudzony biegacz. Silna fizycznie i psychicznie.


DeDee - wheel dog/lider, 8 lat. Bardzo wszechstronny pies. Urodzony wheel dog, czyli ten który biega tuż przed saniami, czy wózkiem, ale i także bardzo dobry lider. Silny, wytrzymały i odporny na trudy długich biegów. Wspaniały przyjaciel.


Pips - wheel dog, 8 lat. Tak jak jego brat DeDee, stworzony do biegania na pozycji wheel doga. Duży, niestrudzony psiak. Im jest trudniej na trasie, tym Pipsiu mocniej pracuje. Uwielbia śnieg i dzikie zabawy z bratem. Jeden z najmocniejszych psów mojego teamu. A przy tym nieprawdopodobnie towarzyski i po prostu kochany.
 

Krzysztof Nowakowski, trener, dietetyk, psycholog, taktyk, masażysta, kucharz, sprzątacz, naprawiacz rzeczy rozmaitych, adventurer, maniak, człek opętany rządzą ciekawego spędzania czasu między własnymi narodzinami a śmiercią, 43 lata.


3 komentarze:

  1. Wspaniałe stado i świetny projekt. Mam nadzieję, że wyprawę uda się sfinansować i następnie szczęśliwie dotrzeć do mety. Muszę przyznać, że taki wyścig wydaje mi się wprost niemożliwym do zrealizowania wyzwaniem, chociażby ze względu na warunki atmosferyczne, więc tym bardziej trzymam kciuki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękujemy :) Cały czas jesteśmy dobrej myśli. Pozdrawiamy serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ale podnieśliście mnie na duchu. Moje psisko ma prawie 7 lat i już się bałam, że lada moment gościa będzie trzeba na emeryturkę wysłać i zacząć go oszczędzać pomału, bo sam nie ma zamiaru. Trzymamy kciuki za powodzenie projektu!

    OdpowiedzUsuń

Witaj,
jeśli dodajesz komentarz jako Anonimowy, przedstaw się proszę, lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...