sobota, 10 sierpnia 2013

Oświadczenie TPN-u

Wczoraj na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego pojawiło się oświadczenie w sprawie transportu konnego na trasie wiodącej do Morskiego Oka.

Po zapoznaniu się z jego treścią doszliśmy do wniosku, że władze parku przestały być godne sprawowania funkcji, które z definicji mają służyć naturze, a więc także zwierzętom.
Według nas treść oświadczenia jest skandaliczna i nie przystająca w żaden sposób do roli parku narodowego. Postawa TPN jest zatrważająca i tworząca fatalny obraz ochrony przyrody w Polsce.
Nie zgadzamy się z tym i niniejszym protestujemy przeciwko takim postawom. Nigdzie nie może być mowy o dręczeniu zwierząt, ale kiedy ma ono miejsce w parku narodowym, to jest to już zjawisko wyjątkowo szkodliwe społecznie.
Przekaz jaki w ten sposób wysłany został do ludzi będzie miał opłakane skutki i to już w najbliższej przyszłości. Skoro bowiem na terenie parku narodowego można tak źle obchodzić się ze zwierzętami, to jak wolno postępować gdzie indziej?

Ponadto park pokazał, że największą wartością na jego terenie jest pieniądz, a nie ochrona przyrody. I to jest kolejna przerażająca konstatacja wyniesiona z tej sprawy.

Reasumując: oświadczenie jest faktem haniebnym, totalnym skandalem i ostateczną kompromitacją władz TPN. Proponujemy rozpisanie petycji o odwołanie owych władz i skierowanie jej do odpowiedniego ministra, premiera, marszałka sejmu i senatu oraz prezydenta.

Należałoby również zintensyfikować akcje obrońców praw zwierząt i uczynić je bardziej brutalnymi. Co proponowaliśmy już mniej więcej rok temu Jak widać podnoszenie tematu w mediach i rozdawanie ulotek nie jest w stanie zrobić żadnego wrażenia na władzach parku.
Najwyższy czas skończyć z przekonaniem, że w TPN rządzą przyzwoici ludzie.

Zachęcamy Was również do skomentowania na facebookowym profilu TPN tego skandalicznego oświadczenia.
Nie możemy pozostać obojętni na krzywdę zwierząt!


5 komentarzy:

 1. W weekend byliśmy w ojcowskim parku narodowym widzieliśmy kilka bryczek ze źle podkutymi kopytami ... Jak wiadomo taki kon długo nie pociągnie :-/

  OdpowiedzUsuń
 2. widziałam to oświadczenie...
  straszne, brak słów :(
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Dołączam się do Waszego protestu. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Smutne to .... poczytałem, sam od lat pracuje w Parku, i nie wierze w to o czytam, mam na myśli to oświadczenie ,,,,, żal mi tego parku, ma najwięcej kasy a robi takie rzeczy .... pozdro, Jędrek z lasu

  OdpowiedzUsuń
 5. Faktycznie to wszystko jest smutne i przykre i straszne. Wszak park narodowy to miejsce, gdzie powinno się wszelkie formy życia darzyć szczególnym szacunkiem. Tak jednak nie jest. Znowu najważniejszy jest pieniądz.

  OdpowiedzUsuń

Witaj,
jeśli dodajesz komentarz jako Anonimowy, przedstaw się proszę, lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...