sobota, 8 marca 2014

3...2...1...GO!

Dzisiaj Krzysiek wraz ekipą jest już w strefie startowej w centrum Alty i oczekuje na swoją kolej. Ma 66 numer startowy i na trasę wyrusza o godzinie 12:05. Będzie można to zobaczyć na żywo na stronie:
http://www.finnmarkslopet.no/webtv.jsp?lang=en Zapraszamy!
 


Start w wyścigu Finnmarksløpet nas to niezwykle ważne i wzruszające wydarzenie. Od lat o tym marzyliśmy i zarazem solidnie trenowaliśmy, gdyż nigdy nie wiadomo co nas w życiu spotka, a szczęściu czekającym za rogiem trzeba przecież trochę pomóc :)

Przeczytajcie co wczoraj Krzysiek napisał na swoim fejsie:

"Koniec formalności, teraz już tylko to po co tu jestem. Wróciliśmy z Jarkiem z bankietu otwierającego wyścig. Impreza na 2 tys. ludzi, występy artystów... i maszerzy hurtem opuszczający halę zaraz po ich prezentacji. To nie czas na zabawę. Jutro czeka nas ciężka praca.

 
Trzymajcie kciuki. Będzie ciężko, tym bardziej że prognozy pogody fatalne, ale mój zespół, ja i psy, od lat przygotowywaliśmy się do tej chwili, więc damy radę, mam nadzieję.
W ostatniej chwili musiałem dokonać jeszcze jednej zmiany w składzie. Klein nie może niestety pobiec, gdyż potwierdziło się, że leki które bierze na astmę są na liście dopingowej. Po powrocie do domu musimy zmienić mu leki.
Tracę w ten sposób jednego z liderów, liczyłem się z tym od początku, ale wciąż mam ich jeszcze dwóch. Zuza i Dante są w wielkiej formie, więc będzie dobrze.
Zuza, Dante, Tanda, Henia, Vili, Arina, Pips i DeDee. To oni są prawdziwymi bohaterami. To najcudowniejsze psy pod słońcem, najlepsi przyjaciele, najtwardsi biegacze. To dzięki nim wciąż uprawiam mushing i ciągle mam z niego ogromną przyjemność. Chwała im za to. Niezależnie jak się to wszystko skończy.
Mój zaprzęg to wielkie doświadczenie starszych psów i ogromna motywacja i zapał młodych. Z jednej strony Dante, dla którego Finnmarksløpet to najprawdopodobniej pożegnanie z wielkimi imprezami, a z drugiej Henia i Vili, które swoją zaprzęgową drogę dopiero rozpoczynają.

 


Jutro 12.05 zaczynamy bieg za marzeniami. Czy je dogonimy okaże się w najbliższym czasie."

Dziękujemy pięknie wszystkim wspierającym nas ludziom i firmom. Bez Waszej pomocy nie byłoby to możliwe.

6 komentarzy:

 1. Trzymamy kciuki! :) Uda się! :) Jeśli nic mi nie wyskoczy zobaczę chociaż start :)
  Pozdrawiamy! :)
  Nina&Figa

  figusiowyswiat.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajnie, że jest streaming z wyścigu, miałam przyjemność obejrzeć start. Powodzenia! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak ci poszlo?

  OdpowiedzUsuń

Witaj,
jeśli dodajesz komentarz jako Anonimowy, przedstaw się proszę, lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...