sobota, 25 czerwca 2011

Wszystkiego najlepszego!

Dzisiaj mijają dokładnie trzy lata odkąd przyszły na świat nasze najmłodsze w całym stadzie psiaki: Ruka, Rasti, Balto, Kaksi i Bongo. Z tej okazji składamy im najserdeczniejsze życzenia zdrówka, beztroskich, szalonych zabaw ze swoimi psimi kumplami oraz wielu wspaniałych treningów, wypraw, wyścigów :)
A oto filmik z czasów szczenięcych naszej "piątki".Dumna mama Anga ze swoimi maluchami
fot. Violetta


Tata piątki szczeniaków - Inari

Kacer z Kaksim

Czas niestety leci jak opętany i z małych szczeniaczków wyrosły już dawno uwielbiające bieganie prawdziwe psy zaprzęgowe, z którymi praca to czysta przyjemność. Widok psa, który po wielu błędach na początku swojej zaprzęgowej drogi biegnie wprost idealnie, wspaniale i z ogromną radością współpracuje z resztą psiaków z zespołu jest największą nagrodą dla maszera po latach jego ciężkiej pracy i opieki nad swoimi zwierzakami.


Balto
fot. Agnieszka Brzozowska


Rasti i Klein

Ruka

Bongo

Kaksi

Dzisiejsi solenizanci pochodzą z naszego drugiego i jak na razie ostatniego miotu. Planowaliśmy w tym roku odświeżenie stada, ale okazało się, że możemy stać się nowym domem dla siedmiu cudownych, doświadczonych Alaskan Husky, więc w tej sytuacji nie było sensu powiększać psiej rodzinki o kolejne maluchy.
Wszystkie urodzone w naszym kenelu psy zostały u nas, nigdy nie sprzedaliśmy żadnego szczeniaka, ani dorosłego husky i zawsze zanim zadecydujemy o powołaniu na świat nowych psich istnień wnikliwie analizujemy wszystkie za i przeciw. To się nazywa świadome macierzyństwo :)
W Polsce i na świecie niestety bardzo mało jest prawdziwych, odpowiedzialnych hodowców, dla których dobro psa i rasy byłoby najważniejsze. Najczęściej hodowla traktowana jest jako dobre źródło zarobku, a zwierzęta jak przedmioty są wykorzystywane i wyrzucane na śmietnik. To jest bardzo smutne, przerażające i godne potępienia, dlatego też aby nie powiększać ilości niechcianych i porzucanych psów postanowiliśmy nie rozmnażać naszych husky zarobkowo i w miarę możliwości pomagać zwierzakom adoptując je. Dla nas psy są przyjaciółmi i partnerami na ścieżkach naszego wspólnego życia. I polecamy wszystkim takie spojrzenie na psio-ludzkie relacje.

5 komentarzy:

 1. sa piekne i jako szczeniaki i jako dorosle juz psy. i nic odkrywczego teraz nie napisze, ale te ich oczy robia niesamowite wrazenie..

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękujemy :) To prawda, syberiany to psy o wyjątkowej urodzie i ... charakterku - ich zapędy do ucieczek dały nam kiedyś mocno w kość :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudeńka! Chciałabym mieć psa rasy husky. To takie aktywne psy. Życzę dalszych sukcesów!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki :) Husky to wspaniałe, aktywne psiaki, które potrzebują masy czasu i zainteresowania ze strony swojego też aktywnego właściciela. Jeśli będziesz gotowa na zaopiekowanie się syberianem to gorąco polecamy adopcję :)

  OdpowiedzUsuń

Witaj,
jeśli dodajesz komentarz jako Anonimowy, przedstaw się proszę, lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...