sobota, 6 listopada 2010

See Barents Sea Expedition 2011

See Barents Sea Expedition 2011 - oto nasz kolejny cel. Na przełomie lutego i marca wyruszymy na szlak kolejnej naszej wyprawy po bezkresnej Laponii.

Wyruszymy jak zawsze dwoma zaprzęgami z Inari. Początkowo jechać będziemy wzdłuż lewego brzegu jeziora Inari, aż po około 40-tu kilometrach dotrzemy do zatoki Partakonlahti. W tym miejscu zaliczyliśmy koszmarny biwak podczas wyprawy dookoła jeziora Inari.
Z zatoki wydostaniemy się na stały ląd i opuścimy Inarijärvi. Po kilkunastu kilometrach powrócimy jednak na zamarzniętą taflę jeziora, ale tym razem będzie to Nitsijärvi.

Dalsza droga będzie wiodła wśród tajgi porastającej bagniste tereny, zamarznięte o tej porze roku, a od czasu do czasu wracać będzie na skute lodem powierzchnie mniejszych jezior i rzek.

W ten sposób dotrzemy do granicy fińsko-norweskiej, a po kolejnych kilkunastu kilometrach znajdziemy się nad brzegiem fiordu Munk. To wzdłuż niego i dwóch kolejnych fiordów dotrzemy na otwarte Morze Barentsa, będącego ważną częścią Oceanu Arktycznego.
Zobaczymy Morze Barentsa!

Dystans do pokonania to tym razem około 400 km. Z Inari do celu wyprawy jest około 200 km, ale zamierzamy jeszcze wrócić tą samą drogą lub jakimś jej ciekawym wariantem.

1 komentarz:

  1. nie mogę doczekać się relacji. Kocham czytać o waszych wyprawach i jestem z was na prawdę dumna!!! Brawo!!!!!

    OdpowiedzUsuń

Witaj,
jeśli dodajesz komentarz jako Anonimowy, przedstaw się proszę, lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...