poniedziałek, 19 października 2009

Luna już w zespole!


W zeszłym tygodniu Lunka pomyślnie przeszła badania lekarskie i nic nie stało już na przeszkodzie, aby mogła wejść do teamu Krzyśka.
Zaskoczyła nas kompletnie, bo wczorajszy trening był jej pierwszym w życiu, a sprawiła się jakby nic innego nie robiła wcześniej, tylko biegała w zaprzęgu!
W zespole zaadoptowała się identycznie jak w stadzie - czyli bez żadnych problemów.
Tak oto pies, który kilka miesięcy temu miał wyrok śmierci, dziś kapitalnie wchodzi do zaprzęgu i staje się jego bardzo ważnym elementem.
Jest niesamowicie spokojna i świetnie radzi sobie z linkami, w których zazwyczaj plączą się początkujące psy. Ona nie ma tego problemu. Powoli kompletuje się zespół. Od początku października pracuje z nami już Klein, który wciąż jest leczony, ale w taki sposób, że może już pracować.
Ponadto prowadzimy swoisty eksperyment, a mianowicie robimy wszystko, aby suczka z cieczką nie traciła treningów. Dotychczas bowiem robiliśmy tak, że jak tylko pojawiała się cieczka to suka z nią zostawała w domu, przez co traciła około dwóch tygodni treningów.
Tym razem postanowiliśmy zrobić inaczej i dokładając wszelkich starań utrzymać suczkę w zaprzęgu. Jak na razie udaje się nam to znakomicie, mimo że tą sunią jest liderka Saba.


Luna

Saba w akcji

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj,
jeśli dodajesz komentarz jako Anonimowy, przedstaw się proszę, lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...